Bursa Web Tasarım Firması weblenin

weblenin Ekim 24, 2017 0 Yorumlar

Bursa Web Tasarım Firması Weblenin ile Tanışın

Firmanıza ait bir site kurmanız ve dünyaya açılmanız için Bursa web tasarım firması  Weblenin  oldukça önemli bir yere sahiptir. Web tasarımı yalnızca sitenin tasarlanması değildir, içerisinde pek çok unsur barındırır. Ancak biz size tasarımın ana hatlarından bahsedebiliriz.

Düzen

Kurumsal Web Tasarımı deyince akla ilk gelen tasarım olduğuna göre, düzen bir tasarımda olmazsa olmaz unsurlardan biri düzendir. Site içerisinde bir sistem bulunmak zorundadır. Bu sistem kolay ve anlaşılır olmalıdır. Mesela Bursa web tasarım yaparken kategoriler kullanmaya, grafik ve metinler yoluyla açıklayıcı metinler eklemeye özen gösteriyoruz. Bu sayede kullanıcılar aradığını kısa sürede bulabilecektir. Böyle bir kullanıcı sitenizi yararlı bulacak ve sık sık ziyaret edecektir.

Renk Seçimi

Web tasarımı esnasında renk seçimi, firmaya ait logoda bulunan renkler olabileceği gibi müşterilerin anımsamasını kolaylaştıracak renkler de olabilir. Renk seçimi firma sahibinin kişisel istekleri üzerine belirlenebilir. Ancak o marka veya ürünü hatırlatan renk seçimi, müşteriye daha kalıcı bir izlenim bırakacaktır.

Grafikler

Bursa web tasarım yaparken grafikler firma logosu,Kurumsal kimlik çalışması, fotoğraf, clipart veya simgeler kullanmaktadır. Tüm bunlar kullanılırken sayfa ayrıntılara boğulmaz, ferah ve kullanışlı bir sayfa oluşturulur. Bunlar oluşturulurken de siteyi yavaşlatmayacak öğeler seçilir.

Fontlar

Web sitesi tasarımı yapılırken sıradan bir görünümden kaçınılmalıdır. Bunun içinse Bursa web tasarım farklı yazı fontlarını tercih etmektedir. Çünkü hem güvenilir, hem de az yer kaplayan bu küçük ayrıntı sitenize bir külfet yüklemeyecektir. Bu nedenle güvenilir olan, yani hemen her cihazdan sorunsuz şekilde görüntülenebilen yazı fontları kullanılmalıdır. Bazı fontlar pc üzerinde görüntülenirken, mobil cihazlarda hata verebiliyor.

İçerik

Sitenizin Google aramasında üst sıralarda yer alması için içerik oldukça önemlidir. Web sitelerinde içerik, ürünü müşteriye pazarlama yöntemidir denilebilir. O yüzden Bursa web tasarımı yapılırken içerik üretimine özen gösterilir.