• 21 Mart 2020
  • admin
  • 0

Web Yazılım Firması Seçerken Nelere Dikkat edilmelidir?

Web yazılım firması ile çalışmalarınızı sürdürmek istiyorsanız öncelikle firmanın hangi konular hakkında bilgi sahibi olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. E-ticaret gibi ciddi alanlarda yatırımlar yapmak isteyen girişimciler başvurduğu web yazılım firması hizmetlerinin daha önce yaptığı projelerini inceleyerek hangi alanlarda daha iyi işler ortaya koyduklarını görmeniz gerekecektir. Peki web yazılım nedir? Web yazılım insanların internet üzerinde gezinti yapmış oldukları sitelerin arka planda işleyen kodları ortaya koyan dildir. Farklı dillerin oluşumuyla daha dinamik sitelerin günümüze boy göstermesi söz konusu olmuştur. Web yazılım firması sahibi kişiler ise bütün dillere hakim olan personelleri kendi çatıları altında toplayarak internet hayatına atılım yapmak isteyen kişilere en iyi hizmetleri vermeyi amaçlamaktadır.

Web Yazılım Firmaları Hangi Alanlarda Personel Bulundurması Gerekiyor?

Öncelikle web yazılım firması girişimci adaylarına istedikleri tarzlarda internet sitesi sunabilmesi açısından günümüzün en popüler PHP dili olarak isimlendirmiş olduğumuz yazılım diline sahip uzman kişileri kadronuzda bulundurmanız gerekiyor. Bunların yanında PHP dilini süsleyen ve daha dinamik sayfaların oluşuma etken yaratan diğer dillere sahip yazılımcıları da firmanızda bulundurmanız yararınıza olacaktır. Adaylar web yazılım firması seçerken karar vermeden önce mutlaka firmanın daha önce yaptığı referansları talep etmesi lazım. Daha sonrasında da portföy alanında hangi projelere imza attıklarını ve şuanda aktif şekilde hizmet veren internet sitelerin hangilerinde alt yapı çalışmalarını sağladıklarını öğrenmeniz sizin açınızdan daha iyi bir karar olacaktır.

Web Yazılım Firması Seçerken Dikkat Etmemiz Gereken Temel Etkenler

Web yazılım firması seçmeden önce mutlaka yukarda da bahsetmiş olduğumuz en önemli nokta referansları hakkında bilgi edinmenizdir. Daha sonrasında firmanın deneyimi, takım üyeleri, ofisin yeri, fiyatlandırma işlemleri ve firma hakkındaki yorumları baz almanız gerekiyor. Bu alanlarda sizlere en iyi cevapları veren yazılım firması zaten daha önce yapmış olduğu çalışmalarından övünerekten hizmetlerini sunar. Fakat sizlere eksik cevaplar veren daima geciktirme gibi durumlar sergileyen firmalardan uzak durmanızı tercih ederiz. Unutmayın bir web yazılım firması seçmek evinizin temelini oluşturacak olan firmayı seçmenize benzer. Çünkü sizlere ev konumuna sahip bir çalışma ortaya sergileyecekler.